هفته رایگان تپ‌سی در 5 شهر [رپورتاژ آگهی]

هفته رایگان تپ‌سی در 5 شهر [رپورتاژ آگهی]

تپ‌سی سفرهای خود را در 5 شهر ساری، بابل، قائم شهر، کرمان و اهواز به مدت یک هفته به صورت رایگان در اختیار مسافران قرار می دهد. هفته رایگان تپ‌سی از صبح سه‌شنبه 15 اسفند آغاز می شود.
از بین تاکسی های اینترنتی که بازار تهران را قبضه کرده اند، به نظر می رسد تپ‌سی مسیر توسعه جغرافیایی را به سرعت طی می کند. اپلیکیشن تپ‌سی توانسته در ماه های اخیر فعالیت خود را در 5 شهر توریستی کشور آغاز کند و شمار شهرهای تحت پوشش خود را، پیش از تعطیلات نوروزی 97، به 14 برساند.


مدیران این اپلیکیشن معتقدند با توجه به هفته‎های شلوغ و پرترافیک منتهی به پایان سال و کمبود جای پارک خودروهای شخصی در خیابان‌ها، به زودی سهم قابل توجهی از بازار این شهرها را در اختیار خواهند گرفت. این بدان معنی است که شهروندان این شهرها و مسافران نوروزی آنها می‎توانند در هفته های پیش رو از خدمات ارزان این اپلیکیشن به راحتی استفاده نمایند.
از عمر تاکسی های آنلاین در ایران چند سالی بیشتر نمی گذرد ولی استفاده از خدمات آنان در شهرهای بزرگ رو به افزایش است. اکثر مسافران تاکسی های آنلاین معتقدند سرعت در ارائه خدمات، راحتی در استفاده از اپلیکیشن و ارزان بودن کرایه ها از مزیت های عمده تاکسی های اینترنتی هستند.
به گفته روابط عمومی این شرکت دانش‌بنیان، اپلیکیشن تپ‌سی تنها نرم‌افزار حوزه حمل و نقل است که به صورت کامل توسط کارشناسان جوان ایرانی طراحی و اجرا شده است. این اپلیکیشن رابطه ای مستقیم بین مسافر و راننده ‌ایجاد می کند و هزینه سفر را تا حدود 40 درصد، نسبت به آژانس ها و تاکسی های دربستی، برای مسافر کاهش می دهد.


مدیران تپ‌سی می گویند با وجود کاهش کرایه ها، هیچ لطمه ای به درآمد رانندگان وارد نمی شود؛ بلکه درآمد آنان افزایش نیز پیدا می کند. در واقع این نرم‌افزار کمک می کند تا اتلاف وقت رانندگان در خیابان‌های شهر به حداقل برسد؛ به این شکل که راننده پس از پیاده کردن یک مسافر در مقصد، در همان محل باقی می ماند تا درخواست بعدی خود را به مقصدی جدید دریافت نماید. با این حساب دیگر نیازی نیست راننده مسیری طولانی را طی کند تا مسافری جدید پیدا کند.
روش کار این نرم افزار برای مسافران نیز این گونه است که افرادی که متقاضی استفاده از تاکسی هستند درخواست سفر خود را از طریق اپلیکشن تپ‌سی ارسال می کنند. به فاصله چند ثانیه از ارسال درخواست، رانندگانی که در نزدیکی محل بوده و مایل به ارائه‌ خدمات هستند، آن درخواست را دریافت و تایید نموده و به آدرس مسافر حرکت می کنند.
از آنجا که سفیران زیادی در سطح شهر پخش هستند، آنان آزادند که درخواستی را نپذیرند، که در این حالت سفیر دیگری به آن درخواست، پاسخ مثبت می دهد. مسافر نیز می تواند پیش از رسیدن سفیر از درخواست خود انصراف دهد بدون آنکه نگران پرداخت جریمه باشد.


هزینه سفر پیش از ارسال درخواست، مشخص شده و قابل پرداخت به صورت نقدی و آنلاین است. مسیر سفر نیز کاملا قابل ردیابی است و از این بابت امنیت سفر از روش های سنتی «بسیار بالاتر» است.
پیش‌بینی می شود تپ‌سی که از خرداد 1396 فعالیت خود را آغاز کرده، تا یک سال آینده در 20 شهر کشور حضور داشته باشد. در حال حاضر، تپ‌سی بیش از 150 هزار فرصت شغلی برای رانندگان و حدود 600 فرصت شغلی برای دانش‌آموختگان جوان در شهرهای مختلف ایجاد کرده است.

The post هفته رایگان تپ‌سی در 5 شهر [رپورتاژ آگهی] appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *