رهبران تکنولوژی اقدام ترامپ مبنی بر خروج از پیمان اقلیمی پاریس را محکوم کردند

رهبران تکنولوژی اقدام ترامپ مبنی بر خروج از پیمان اقلیمی پاریس را محکوم کردند

تیم کوک، مارک زاکربرگ، ایلان ماسک و دیگر رهبران حوزه فناوری امروز مخالفت خود را با تصمیم رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، دونالد ترامپ مبنی بر خروج از قرارداد پاریس اعلام کردند. در قرارداد پاریس، 177 کشور موظف شده اند تا در زمانی مقرر، میزان مشخصی از تولیدات گاز گلخانه ای خود را کاهش دهند. تیم کوک، مدیرعامل اپل برای آگاه ساختن کارکنان خود نامه ای نیز منتشر کرد.

پس از موفقیت ترامپ در انتخابات سال گذشته آمریکا، بسیاری از شرکت های حوزه فناوری تصمیم گرفتند تا با وی همکاری کنند و مشکلات را از پیش بردارند. تیم کوک از اپل، شریل سندبرگ از فیسبوک، ساتیا نادلا از مایکروسافت و بسیاری دیگر از رهبران تکنولوژی، چند ماه پیش و پس از پیروزی ترامپ، با وی جلسه ای داشتند و در مورد مشکلات صحبت کردند.

حتی ایلان ماسک و تراویس کالانیک، مدیرعامل اوبر به جمع مشاوران وی پیوستند تا تیم مشاوره ترامپ خالی از سرشناسان فناوری نباشد. کالانیک تحت تاثیر کمپینی ضد اوبر از هیئت مشاوران ترامپ خارج شد و ماسک هم که طرفدار سرسخت حضور در تیم مشاوره بود امروز پس از اعلام خروج از قرارداد پاریس، استعفای خود از مقام مشاوره رئیس جمهور را اعلام کرد.

تصمیمات ترامپ مبنی بر مهاجرت، دیوار کشیدن بین آمریکا و مکزیک، ویزای کاری و البته تغییرات اقلیمی کره زمین بسیاری از مدیران بلند مرتبه حوزه فناوری را نگران کرده و از ابتدای شروع دوران ریاست جمهوری وی، صدای مشترک این مدیران شنیده می شود.

کوک در نامه ای که برای کارکنان خود ایمیل کرده گفته با رئیس جمهور ترامپ در روز سه شنبه صحبت کرده و از او خواسته که ایالات متحده را در این قرارداد نگه دارد اما تلاش های او کافی نبوده.

علی رغم تصمیم ترامپ، کوک می گوید که اپل دست از تلاش بر نخواهند داشت

اما اپل تغییری در سیاست های خود نمی دهد. او می گوید: «ما تقریبا تمام فعالیت های خود را از طریق انرژی های تجدیدپذیر انجام می دهیم که معتقدیم نمونه ای از کار درست برای کُره ما و کسب و کار درست است.»

علی رغم تصمیم ترامپ، کوک می گوید که اپل دست از تلاش بر نخواهند داشت و اهداف خود را پیگیری خواهند کرد تا از آسیب بیشتر به زمین جلوگیری کنند.

زاکربرگ هم در پستی فیسبوکی، وعده مشابهی داد و تعهد به انرژی های تجدیدپذیر را اعلام کرد: «کنار کشیدن از قرارداد پاریس برای محیط زیست تصمیم بدی است، برای اقتصاد بد است و آینده فرزندانمان را به خطر می اندازد. ما تعهد می دهیم که هر دیتا سنتر جدیدی می سازیم، انرژی آن به طور 100% از طریق انرژی های تجدیدپذیر تامین شود.»

بِرَد اسمیت از مایکروسافت هم گفته که آن ها تمام تلاش خود را کردند تا ترامپ را از این تصمیم منصرف کنند اما گویا قدرت مایکروسافت هم در این زمینه کافی نبوده.

اسمیت می نویسد: «ما یک تعهد بلند مدتی به پایداری داریم که شامل استفاده 100 درصدی از کربن خنثی و چیدن اهدافی جهت تولید انرژی سبز برای فعالیت هایمان می شود. ما در یک سیاره کوچک زندگی می کنیم و برای محافظت از آن، هر ملتی لازم است تا با دیگری همکاری کند.»

The post رهبران تکنولوژی اقدام ترامپ مبنی بر خروج از پیمان اقلیمی پاریس را محکوم کردند appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *